Prenájom chiavari stoličiek Nové Zámky

CHIAVARI STOLIČKY LIME WASH

Ak ste  o nich ešte nič nepočuli, najvyšší čas si o nich niečo prečítať. Mladí ľudia si ich v dnešnej dobe stále s väčšou popularitou objednávajú a svoju hostinu si už bez nich nevedia predstaviť.   Prečo je to tak? Možno si stačí si spomenúť na talianskú, francúzsku , alebo aj americkú filmovú svadbu a v nej romantickú miestnosť s hosťami sediacimi na stoličkami s nádychom  nádhernej zastaralej elegancie, ozdobené väčšinou bielou, alebo ružovou stuhou. Kto by odolal takémuto  šarmu? Aj slovenské páriky si chcú svoj Deň vychutnať a cítiť sa ako vo filme.

Trendy doplnok

Na Slovensku sa objavili po prvý krát pred pár rokmi a odvtedy získavajú  na popularite raketovou rýchlosťou. Je niekoľko agentúr, ktoré ich prenajímajú a ak sa rozhodnete pre svadbu v okolí Nitry, Nových Zámkov, nezabudnite osloviť  agentúru „Pretty wedding“ , ktorá vám nielen vytvorí svadobnú výzdobu na mieru, dodá stoličky na svadobnú ceremóniu, ale si ich aj odnesie 😉 Ak ste aj roková hviezda a romantický štýl vám nič nehovorí, nevadí, vyskúšajte tmavé prevedenie, v bielych šatoch zažiarite o to viac .

Ak sa teda rozhodnete, že Chiavari stoličky budú správnym doplnkom na vašu svadbu, máte viacero možností, ako si ich zaobstarať. Najjednoduchší spôsob je ich prenájom. Okrem možnosti osobného odberu máte možnosť priameho dovozu na miesto svadby. A verte ušetríte na starodávnych bielych poťahoch, ktoré sa celé roky navliekali na svadobné stoličky.

Krásne sú biele, strieborné, zlaté, ale najkrajšie vyniknú v prevedení chiavari limewash. Dosť možné, že ste o tejto farbe ešte nič nepočuli, ale v preklade by to mohlo byť niečo medzi limetkou, výluhom a vápnom, alebo mix všetkých troch farieb. Ak by sa toto celé ešte vyšúchalo/vyumývalo, dostali by sme limewash = totálne zaujímavú a netypickú zastaralú farbu.

 

 

Vlastnosti stoličiek Lime Wash

Z čoho sú tie stoličky vlastne a  odkiaľ pochádzajú . Toto by sa dalo zhrnúť do niekoľkých bodov  :

Pohodlné – ženích aj nevesta budú na nich chcieť presedieť minimálne svadobný obrad

Jednoduché – veď v jednoduchosti je krása

Vyrobené z dreva – dnes sa vyrábajú aj z iných materiálov, ale základom je kvalitné drevo,  buk či bambus

Rôzna povrchová úprava – mahagonová, orechová, limewash, biela, tmavohnedá, čierna, kovové úpravy zlata či striebra

Elegantné – na svadobné a rôzne iné spoločenské udalosti

Pevné, stabilné a pritom ľahké  – ani po piatich pohárikoch sa z nej nezosypete a pritom vážia iba niečo cez 3 kg

Nadčasové – používali ich už prababky, možno nie práve slovenské,  ale aj dnešní dvadciatnici a verme, že ich bude  používať aj generácia dnešných batoliat  😉

 

 

Niečo z histórie

Snáď prvé  „Chiavari stoličky“  boli zákazkou vtedajšieho pápeža Lea XIII v talianskom meste Chiavari, keď sa mesto stalo diecézou v roku 1892 . A vyzerali takto :

Ich vynálezcom bol  Giuseppe Gaetano Descalzi, ktorý sa v tomto mestečku,  v severozápadnej časti Talianska na pobreží Ligurského mora. Vtedy  začačal svoju stolársku dielňu so svojími bratmi a netušil aký budú mať úspech. Po jeho smrti už na výrobe stoličiek pracovali stovky stolárov .

 

Ak chcete vyniknúť a podčiarknúť svoju originalitu, zažiarte  a buďte veľkorysý aj voči svojej rodine a priateľom.

Usaďte sa aj svojich hostí pohodlne a originálne a užívajte si svoj veľký Deň.

 

Lýdia Dráfiová

riaditeľka Pretty wedding
kreatívna duša – dekoratérka
kontaktná osoba
0917 588 444
w.pretty.w@gmail.com